Skontaktuj się z nami

Jeśli masz pytania, wątpliwości lub chcesz zasięgnąć porady, skorzystaj z formularza i uzyskaj bezpłatną analizę swojej sprawy. 

W razie, gdy otrzymałeś pismo z Sądu lub od Komornika prosimy napisać datę odbioru pisma, wyroku lub nakazu zapłaty i przez kogo zostały odebrane (terminy są bardzo istotne).

Prosimy również załączyć wszystkie dokumenty w formie skanów lub wyraźnych zdjęć umów, wyroków, nakazów zapłaty lub pism od komornika (w szczególności zawiadomień o zajęciu, licytacji itd.).

W sprawach bardzo pilnych prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 502 149 727 (gdy chodzi np. upływający termin na złożenie sprzeciwu, odwołania od wyroku, licytacja nieruchomości)

Konsultacja Online

Jeżeli chcesz umówić się na prywatne spotkanie online z naszymi prawnikami i uzyskać natychmiastową odpowiedź w trakcie odpłatnej konsultacji, prosimy o kliknięcie przycisku poniżej i wybranie odpowiedniego terminu konsultacji.

Płatność za usługę prosimy uiścić przed konsultacją. Wszystkie niezbędne informacje zawarte są w linku poniżej.


Akceptuję Regulamin
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Fundację Baltivia 2050 w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie przesłane formularzem oraz realizację usługi Analizy Umowy Kredytowej zgodnie z Regulaminem
Nasza siedziba w Warszawie
Najczęściej zadawane pytania

Upadłość konsumencka pozwala całkowicie pozbyć się komorników (egzekucji) oraz stanowi w naszej ocenie bardzo dobre rozwiązanie antywindykacyjne i oddłużeniowe. Od czasu nowelizacji przepisów upadłość konsumencka liczba złożonych wniosków i ogłoszonych upadłości stale rośnie. Wniosek o upadłość konsumencką może być złożony w przypadku niewypłacalności tj. w razie gdy nie jesteście Państwo w stanie regulować na bieżąco swoich zobowiązań (spłaty kredytu, spłaty pożyczki itd.). Wniosek jest bardzo istotnym elementem całego postępowania stąd rekomendujemy skorzystanie z profesjonalnej pomocy, aby mieć pewność, że zostanie przygotowany bez braków formalnych czy merytorycznych, co umożliwi ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Państwa przypadku.

Wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej należy zgłosić w sądzie upadłościowym właściwym ze względu na swoje miejsce zamieszkania. Jeżeli nie macie Państwo miejsca zamieszkania na stałe w Polsce lub nie wiecie jak ustalić prawidłowy sąd upadłościowy zapytajcie naszych ekspertów, którzy ustalą dla Was wszystkie formalności, a w razie potrzeby zaproponują dalszą pomoc.

Nowelizacja z 22 marca 2020 r. wprowadziła łagodniejsze warunki uzyskania upadłości konsumenckiej. Aktualnie Sąd upadłościowy nie bada na wstępie przyczyn zadłużenia –dzięki temu obecnie praktycznie każda osoba fizyczna (a także były przedsiębiorca) może skorzystać z upadłości konsumenckiej.

Aby jednak mieć pewność, że w Państwa przypadku nie mają zastosowania ustawowe wyjątki, rekomendujemy skorzystanie z bezpłatnej analizy naszych prawników, która wyjaśni możliwość ogłoszenia upadłości konsumenckiej.

Tak, jeżeli zaprzestaliście Państwo spłaty kredytu lub, gdy Bank wypowiedział Państwu umowę kredytową – innymi słowy jeżeli jesteście Państwo niewypłacalni to istnieje możliwość ogłoszenia upadłości konsumenckiej.

W sytuacji, gdybyście Państwo chcieli jednak dokonać odfrankowienia kredytu lub domagać się unieważnienia umowy kredytowej zachęcamy do kontaktu z naszymi ekspertami, którzy nieodpłatnie przeanalizują Państwa umowę i doradzą jakie rozwiązanie będzie najbardziej korzystne w Państwa sytuacji.

W pierwszej kolejności trzeba zebrać jak najwięcej informacji o zadłużeniu tj. informacje od Komorników, Sądów (fotokopie akt sądowych), e-sądu, BIK, BIG oraz innych firm czy instytucji. Jeżeli nie macie Państwo możliwości albo nie wiecie od czego zacząć, nasi eksperci są w stanie pokierować Państwa lub uzyskać w Państwa imieniu wymagane dokumenty oraz informacje.

Następnie należy przygotować wniosek o ogłoszenie upadłości. Nowelizacja ustawy prawo upadłościowe z 24 marca 2020 r. wprowadziła nowy, bardziej szczegółowy wzór wniosku o ogłoszenie upadłości. Od prawidłowego wypełnienia wniosku oraz zachowania wszystkich wymogów formalnych zależy powodzenie i skuteczność upadłości konsumenckiej dlatego rekomendujemy, by wniosek został sporządzony przez ekspertów posiadających wiedzę i doświadczenie w przeprowadzeniu postępowań upadłościowych.

Od momentu złożenia prawidłowo sporządzonego wniosku wraz z uzasadnieniem do ogłoszenia upadłości średnio upływa 1-3 miesiąceOd tego momentu korzystacie Państwo z pełnej ochrony przed wierzycielami, a wszystkie postępowania egzekucyjne ulegają zawieszeniu.

Dlatego tak istotne jest prawidłowe i szczegółowe przygotowanie wniosku o ogłoszenie upadłości. Nowelizacja ustawy prawo upadłościowe z 24 marca 2020 r. wprowadziła bardziej rozbudowany formularz wniosku zawierający więcej informacji oraz danych przez co rekomendujemy skorzystać z pomocy naszych ekspertów, którzy pomogą przygotować kompletny i prawidłowo wypełniony wniosek o ogłoszenie upadłości.

Samo przygotowanie wniosku oraz jego złożenie nie wymaga osobistej wizyty w sądzie. Jednakże w toku postępowania sąd będzie musiał Państwa wysłuchać. Stąd też niezmiernie istotne jest prawidłowe przygotowanie się do takiego przesłuchania. Dla każdego Klienta zapewniamy reprezentację profesjonalnego pełnomocnika na sali sądowej, aby ograniczyć poziom stresu związanego z wizytą w Sądzie, a także zapewnić jak największą skuteczność naszych działań.

Oczywiście, o ile posiadacie Państwo w Polsce centrum interesów życiowych, albo zamierzacie powrócić do kraju jak najbardziej możliwe jest skorzystanie z polskiej upadłości konsumenckiej. Nasi prawnicy udzielają pomocy rodakom zamieszkującym na terenie całej Unii Europejskiej oraz USA.

Wykorzystujemy nowe technologie dzięki czemu wszystkie etapy współpracy jesteśmy wykonać skutecznie zdalnie. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Jeżeli nie macie Państwo żadnego majątku to jak najbardziej możliwe jest ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Obecnie, dzięki nowelizacji przepisów z dnia 22 marca 2020 r. brak majątku nie stanowi przeszkody do ogłoszenia upadłości konsumenckiej. W takiej sytuacji możliwy jest do zastosowania tzw. tryb uproszczony upadłości dzięki któremu cała procedura przebiega szybciej.

Nie ogranicza w żaden sposób. Niezależnie od tego ile postępowań egzekucyjnych jest prowadzonych oraz jaki jest stan ich zaawansowania macie Państwo możliwość zgłoszenia wniosku o upadłość konsumencką. Co więcej, z momentem ogłoszenia upadłości przez Sąd wszystkie postępowania egzekucyjne ulegają zawieszeniu (wstrzymaniu), a tym samym Komornik nie ma możliwości egzekwowania należności w imieniu wierzycieli.

Nie ma takiej potrzeby. Złożenie wniosku o upadłość konsumencką nie wymaga uzyskania zgody współmałżonka. Ponadto na skutek nowelizacji ustawy prawo upadłościowe z 24 marca 2020 r. gdy jeden z małżonków ogłosi upadłość konsumencką, to automatycznie między małżonkami następuje rozdzielność majątkowa.

Co do zasady upadłość konsumencka obejmuje spieniężenie nieruchomości. Jednakże nowelizacja ustawy prawo upadłościowe z 24 marca 2020 r.  wprowadziła możliwość zawarcia tzw. układu konsumenckiego, który nie przewiduję likwidacji majątku dłużnika w trakcie oddłużenia. Innymi słowy pozwala na zachowanie mieszkania lub domu pomimo toczącego się postępowania upadłościowego. Jest to dość skomplikowany proces i wymaga skonstruowania odpowiedniego wniosku o zawarcie układu po wnikliwej analizie sytuacji dłużnika. Rekomendujemy w takiej sytuacji skorzystanie z pomocy naszych ekspertów, którzy pomogą w przygotowaniu odpowiednio skonstruowanego wniosku o układ konsumencki.

Wpis w bazie Biura Informacji Kredytowej (BIK) o ogłoszonej upadłości konsumenckiej jest widoczny przez 5 lat. Po tym czasie jak najbardziej można starać się o kredyt czy pożyczkę po uprzedniej weryfikacji statusu w BIK i w razie potrzeby „wyczyszczeniu” wpisu w BIK. W razie potrzeby nasi eksperci podpowiedzą w jaki sposób tego dokonać.

Jak najbardziej! Na skutek nowelizacji przepisów prawo upadłościowe z 22 marca 2020 r. także przedsiębiorcy, którzy prowadzili działalność (pod warunkiem zaprzestania jej prowadzenia) są uprawnieni do skorzystania z upadłości konsumenckiej (z wyjątkami i zastrzeżeniami w przypadku znacznego majątku). Tym samym nie ma przeszkód, by były przedsiębiorca złożył wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej.

W naszej ocenie istnieje możliwość zastosowania trybu upadłości konsumenckiej do rolnika. Ponadto w przypadku rolników oddłużanie może odbywać się na zasadach określonych w ustawie o restrukturyzacji zadłużenia podmiotów prowadzących gospodarstwa rolne. Nasi eksperci nieodpłatnie pomogą Państwu przeanalizować sprawę i ustalić czy w Państwa przypadku będzie istniała możliwość oddłużenia lub ogłoszenia upadłości konsumenckiej.

[faqs style=”accordion-grouped” order=”ASC” orderby=”date” filter=”antywindykacja”]
[faqs style=”accordion-grouped” order=”ASC” orderby=”date” filter=”potrzebne-dokumenty-oraz-informacje”]

[faqs style=”accordion” order=”ASC” orderby=”date” filter=”oddluzenie-restrukturyzacja-i-upadlosc-przedsiebiorcow-oraz-spolek”]